FAQ

Co oznacza Kinderfeets?

Nazwa Kinderfeets pochodzi od niderlandzkich słów oznaczających dziecko i rower. Drewniane rowerki biegowe zostały stworzone, aby ułatwić maluchom płynne przejście na rower z pedałami.

Jak jeździć na rowerku biegowym Kinderfeets?

Nauka jazdy na rowerku jest bardzo intuicyjna. Siedząc na rowerku, dziecko najpierw próbuje „przejść” do przodu. Gdy dziecko przyspiesza, jego kroki stają się dłuższe, w wyniku czego stopy coraz bardziej odrywają się od podłoża, aż w końcu obie nogi dziecka znajdują się w powietrzu. Wtedy może ono położyć stopy na pegach (podpórkach). Najpierw dziecko będzie się przechylać w jedną lub drugą stronę. Za pomocą nóg będzie próbować utrzymać się w pionie – zupełnie jak podczas nauki jazdy na rowerze z pedałami. Bardzo szybko nauczy się zachowywać równowagę. Stanie się to dla niego czymś naturalnym, więc zacznie jeździć z nogami postawionymi na podpórce. Hamowanie i zatrzymywanie się polegają na postawieniu nóg na ziemi.

Jak szybko dziecko nauczy się jeździć?

Większość dzieci umie chodzić, odpychać się lub jeździć już po pierwszej próbie. Jazdę z nogami na podpórkach zwykle opanowuje po tygodniu lub dwóch. Każde dziecko uczy się w swoim tempie.

Od którego roku życia dziecko może zacząć jazdę na rowerku biegowym Kinderfeets?

Dziecięcy rowerek biegowy Kinderfeets Tiny Tot został stworzony dla maluchów w wieku od 12 do 24 miesięcy. Pierwsze doświadczenia dziecko zdobywa na Kinderfeets Tiny Tot w wariancie trzykołowym. Dopiero gdy dziecko jest gotowe, rowerek można przestawić na wariant dwukołowy.

Dziecięcy rowerek biegowy Kinderfeets Tiny Tot Plus jest większą wersją bardzo popularnego Kinderfeets Tiny Tot 2w1. Został stworzony dla najmłodszych dzieci od 18 miesiąca do około 4 roku życia. Po zmianie w dwukołowiec może być porównywany do modeli Kinderfeets Retro lub Kinderfeets Classic.

Dziecięce rowerki biegowe Kinderfeets Classic i Retro zostały stworzone dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat lub dla takich, które po ustawieniu siodełka w najniższym położeniu mogą dosięgnąć ziemi.

Czy można ustawiać wysokość siodełka rowerka biegowego?

Siodełko dziecięcego rowerka biegowego Tiny Tot można ustawić na wysokości od 23 do 29 cm. Siodełko Tiny Tot Plus ustawia się na wysokości od 25 do 34 cm. Siodełko modeli Classic i Retro może zostać ustawione na wysokości od 33 do 40 cm, a więc mogą na nim jeździć dzieci różnego wzrostu.

Ile waży drewniany rowerek biegowy Kinderfeets?

Drewniany rowerek biegowy Tiny Tot waży 1,9 kgl-Tiny Tot Plus waży 3 kg; Retro i Classic ważą 3,7 kg. Ciężar jest równomiernie rozłożony. Oznacza to, że rowerek można z łatwością przenieść, kiedy maluch jest już zmęczony jazdą.

Gdzie wyprodukowano Kinderfeets?

Kinderfeets został zaprojektowany przez holenderskiego projektanta w Kalifornii, wykonany zaś został ręcznie w Chinach.

W jakie opony jest wyposażony?

Opony wyprodukowano z biodegradowalnej gumy. Jazda jest podobna do jazdy na oponach dętkowych, jednak z opon nie ucieka powietrze.

Czy rowerek należy zmontować?

Otrzymają Państwo częściowo złożony rowerek Kinderfeets. Należy tylko przykręcić przedni widelec, kierownicę i kółka. Czas montażu wynosi około 10 minut. Do rowerka dołączone są narzędzia i instrukcja.

Czy utrzymanie rowerka biegowego Kinderfeets jest wymagające?

1. Kinderfeets wymaga nieco konserwacji. Śruby mogą się poluzować w wyniku użytkowania, dlatego przed każdym użyciem należy je sprawdzić.

2. Drewnianego rowerka Kinderfeets nie należy przechowywać na zewnątrz. Rowerek został zabezpieczony lakierem, jednak jest wykonany z drewna, dlatego jest podatny na uszkodzenia wynikające z działania czynników zewnętrznych.

3. Gwarancja może zostać anulowana, jeśli nie przestrzega się warunków konserwacji i zaleceń związanych z przechowywaniem.

Czy wszystkie kolory rowerków zostały pokryte warstwą odporną na kredę?

Wszystkie kolory modelu Kinderfeets Classic zostały pokryte końcową warstwą odporną na kredę, za wyjątkiem rowerka w kolorze naturalnego drewna.